Hoppa till sidans innehåll

DM i Tvåmanna 2013


DM i Tvåmanna i Hablingbo den 24 Augusti 2013

 Ungdomar

  1. Hablingbo IK/Sanda IF           Henning Niklasson Malte Stenman
  2. Hablingbo IK                         John Lindgren Noel Käldare
  3. Hablingbo IK                         Caspian Bengtsson Noah Nilsson
  4. Hablingbo IK                         Rasmus Hermansson Malin Jacobsson
  5. Hablingbo IK                         Jaspar Jankert Agnes Johansson
  6. Sanda IF                               Emmy Westergren Hannes Sjölander
  7. Sanda IF                               Gabriel Kåring Abbe Stenman

 

Herrseniorer

Gr.1

  1. Hablingbo IK                         Thomas Olofsson Pehr Olofsson
  2. Östergarns IK                       Torbjörn Lawergren Arne Eriksson
  3. Hablingbo IK                         Ola Nilsson Roland Nilsson
  4. Wisby BK                              Jan Larsson Patrik Glimfalk

Final                                               8-12 12-9 12-9

Gr.2

  1. Hablingbo IK                         Berne Appelqvist Olof Lithberg
  2. Fårö IF                                  Anders Johansson Anders Johansson

Final                                               12-6 12-2

Gr.3

  1. Eksta IF                                   Yngve Lingvall Tommy Gunnarsson
  2. Sanda IF                                  Tomas Holmqvist Ola Hallvede

Final                                                  11-12 12-7 12-9

Oldboys

Gr.1

  1. Garda IK                                 Bengt Pettersson Gunnar Lind
  2. Roma IF                                  Anders Dyplin Ulf Godman
  3. Garda IK                                 Bernt Augustsson Alf Nilsson
  4. Eksta IF                                   Jan-Arne Rieem Ernst Jakobsson

Final                                                 10-12 12-9 12-2

 

Gr.2

  1. Eksta IF                                  Bernt Jakobsson Erik Holmqvist
  2. Wisby BK                                Tage Svanborg Inge Sandström

Final                                                  12-4

 

Gr.3

  1. IF Varpa                                  Bertil Larsson Nils Kindberg
  2. Roma IF                                  Lars-Ulle Gardefors Inge Olsson

Final                                                 12-11

Gr.4

  1. Eksta IF                                   Wide Nygren Rune Wahlgren
  2. Eksta IF                                   Harald Söderlund Jan Larsson

Final                                                  12-9

Uppdaterad: 05 MAR 2017 22:27
Skribent: Jacob Wallin

 

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info