Hoppa till sidans innehåll

Resultat DM CM


Herrar Elit

1 Torbjörn Lawergren              Östergarns IK                               77,74,153          304        DM-mästare

2 Ola Nilsson                        Hablingbo IK                                 136,79,101        316

3 Berne Appelqvist                 Hablingbo IK                                 124,151,91        366

4 Arne Eriksson                     Östergarns IK                               162,92,122        376

5 Roland Nilsson                    Hablingbo IK                                 109,157,137      403

6 Jan Larsson                        Wisby BK                                     157,139,149      445

 

Herrar  A

1 Kenneth Nilsson                    Hablingbo IK                                 137,100,97        334

2 Olof Lithberg                          Hablingbo IK                                158,143,119       420

3 Henric Lawergren                   Östergarns IK                               169,131,154       454

4 Benny Broberg                       Fårö IF                                         172,165,139      476

 

Herrar C

1 Johan Rosenqvist                   Gotl. Bara IF                                 270,197,188      655

 

Damer  A

1 Johanna Magnusson             Gotl. Bara IF                                  212,175,202       589

 

Damer B

1 Åse Eriksson                        Hablingbo IK                                 132,148,72        352         DM-mästare

 

Damer C

1 Julia Södergren                       Fole IF                                        522,669,882     2073

 

Oldboys Elit

1 Ernst Jakobsson                      Eksta IF                                      85,70,84            239       FM-mästare

 

Oldboys A

2 Anders Dyplin                          Roma IF                                          127,141,94        362

3 Ulf Godman                              Roma IF                                          261,139,75        475

4 Jan Larsson                             Eksta IF                                           204,192,161      557

5 Rune Wahlgren                        Eksta IF                                           122,187,297      606

6 Alf Nilsson                              Garda IK                                           120,204,294      618

7 Göte Karlsson                         Östergarns IK                                    271,190,262      723

8 Lars-Åke Olsson                      IF Varpa                                           135,417,218      770

 

Oldboys B

1 Inge Olsson                               Roma IF                                           120,199,158     477

2 Erik Holmqvist                            Eksta IF                                           372,217,291     880

 

Oldgirls

1 Inga Lindberg                           IF Varpa                                            228,243,177     648

2 Eva Björklöf-Nygren                  Eksta IF                                           304,435,282     1021

3 Ulla Pettersson                        Eksta IF                                           387,479,240     1106

4 Barbro Fohlin                           Fole IF                                             324,393,581     1298

 

 

 

Veteraner  Elit

1 Evert Olsson                          Bäl IF                                               61,19,53            133       FM-mästare

2 Rolf Burgesäter                      Wisby BK                                         171,94,97          362

3 Åke Lindblad                          Östergarns IK                                   166,141,116       423

4 Georg Johansson                    Roma IF                                          130,206,176       512

5 Fred Klingvall                          Östergarns IK                                  168,230,134        532

6 Tage Svanborg                        Wisby BK                                        256,339,107       702

 

Veteraner  A

1 Gösta Westergren                 Wisby BK                                        95,97,190          382

2 Inge Sandström                     Wisby BK                                       226,178,110        514

3 Lars-Ulle Gadefors                 Roma IF                                          140,185,191        516

4 Wide Nygren                         Eksta IF                                          273,200,147        620

5 Sixten Hallberg                      Östergarns IK                                  230,304,382        916

6 Sven-Erik Nordlund                 IF Varpa                                         226,133,478        837

 

Herrar Lag CM

1 Hablingbo IK Ola Nilsson, Berne Appelqvist, Olof Lithberg                 1102        DM-mästare

2 Östergarns IK Arne Eriksson, Torbjörn Lawergren, Henrik Lawergren  1134

 

Oldboys/Veteraner Lag CM

1 Roma IF Anders Dyplin, Ulf Godman, Georg Johansson                        1349        FM-mästare

2 Eksta IF Wide Nygren, Jan Larsson, Ernst Jakobsson                          1416

3 Wisby BK Rolf Burgesäter,Tage Svanborg, Inge Sandström                   1578

4 Östergarns IK Fred Klingvall, Åke Lindblad, Göte Karlsson                     1678

Uppdaterad: 05 MAR 2017 22:17 Skribent: Jacob Wallin
Epost: This is a mailto link

SM Info

Vi måste alla hjälpas åt att hålla 
hemsidan uppdaterad! Maila
gärna vår webbmaster om du vill
att något ska uppmärksammas 
här, ex. en egen text eller bild.

 

 

 

 

Länk till Hästskokastar alliansen

Swish_phone_Logovy (3)

 

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 049830103
E-post: This is a mailto link

Se all info