Hoppa till sidans innehåll

Skol-DM 2015


Resultat ifrån Skol-DM 27/5-2015

Årskurs 3, blandade lag
1. Sandaskolan: Anton Westergren, Ella Stenman, Hannes Sjölander
2. Sandaskolan: Emy Westergren, Engla Södermark, Leo Karlsson
3. Romaskolam: Alva Stengård, Agnes Friman, Elina Karlsson
4. Fårösundskolan: Leo Skarphagen, Oliver Werkander, Isak Boman
5. Lyckåkerskolan, Tova Engström, Ella Sedersten, Stella Bodzay
6. Lyckåkerskolan: Thedor Wiflings, Kevin Schill, Jakob Öberg

Årskurs 4 pojkar
1. Havdhem skola: Gustav Pettersson, Oliver Wizen, Henning Niklasson
2. Foleskolan: Viktor Söderström, Gustav Thålin
3. Orionskolan: Caspian Bengtsson, Aron Jegerhjelm, Walter Ekdahl
4. Romaskolan: Ludvig Gradelius, Elis Liljeström
5. Romaskolan, Kalle Broander, Adrian Kotz-Öslöf
6. Lyckåkerskolan: Filip Olsson, Noel Granvald, Neo Andersson

Årskurs 4 flickor
1. Havdhemskolan, Malin Jacobsson, Linnéa Larsson, Rasmus Nylund
2. Romaskolan, Myra Söderstrand, Maja Pettersson, Alma Lindberg
3. Romaskolan, Rebecca Johansson, Emma Öserlin
4. Lyckåkerskolan, Elina Johansson, Matilda Söderdahl, Vanda Åkerblom

Årskurs 5 pojkar
1. Lyckåkerskolan, Adam Andersson, Carl Jonsson, Hampus Kolmodin
2. Romaskolan, Jakob Kysinger, Hannes Hult
3. Alléskolan, Linus Karlsson, Benjamin Brobäck, Calle Sandberg
4. Romaksolan, Edwin Klasson, Elias Kahlqvist

Årskurs 5 flickor
1. Alléskolan, Vendela Lindberg, Emmy Larsén, Moa Hillbom
2. Romaskolan, Alice Friman, Julia Björklund
3. Lyckåkerskolan, Elin Rudberg, Josefine Edmark, Felicia Wiflings
4. Alléskolan, Olivia Alm, Ida Ahlby, Maja Karlsson

Årskurs 6 pojkar grupp 1
1. Havdhemskolan, Jaspar Jankert, Agnes Johansson, Rasmus Hermansson
2. Foleskolan. Alex Östman, Arvid Norman, Linus Andersson
3. Solbergaskolan, Gabriel Rosmar, Gabriel Vikic, Petrus Lindström
4. Lyckpkerskolan, Adam Lingström, Jonathan Höglund, Simon Lovén
5. Solbergaskolan, Dennis Hansson, Leo Frölén, Patrik Persson
6. Alléskolan, Johannes Hansson, Emil Gunnarsson, Samuel Thomsson

Årskurs 6 pojkar grupp 2
1. Romaskolan, William Karlsson, Felix Bäckstäde, Gustav Ahlgren
2. Solbergaskolan, Isak Edfeldt, Isak Eklöf, Lina Bani Shoraka
3. Foleskolan, Oliver Söderström, Emil Virgin, Erik Nilsson,
4. Orionskolan, Eskil Bjerke-Heilbom, Linus Lindén, Noah Nilsson
5. Lyckåkerskolan, Blenda Åkerblom, Peter Norberg, Svante Holmbom
6. Alléskolan, Viktor Engqvist, Joel Harlevi, Casper Ronqvist
7. Alléskolan, Adam Rudberg, Albert Broström, Sofiann Guennon

Årskurs 6 flickor grupp 1
1. Solbergaskolan, Candice Mpundu, Anaick Dushime, Hamada Umar-Haybe
2. Foleskolan, Maja Södergren, Ella Karlsson, Agnes Sundström
3. Romaskolan, Moa Löfdahl, Andrea Andersson, Josefin
4. Dalhemskolan, Sara Söderstrand, Benjamin, Wilhelmsson, Ellen Klasén
5, Alléskolan, Klara Greveback, Emma Eklöf

Årskurs 6 flickor grupp2
1.Romaskolan, Isabell Kotz, Tindra Andersson, Moa Lyander
2. Solbergaskolan, Malin Thorn, Matilda Ronsten, Noorah Mohammed Ali
3. Alléskolan, Jonna Andersson, Jessica Castillo, Rebecca Hedren
4. Solbergaskolan, Anna Östergren, Anna Othberg, Felicia Jakobsson

Årskurs 7,8,9 grupp1
1. Solklintsskolan, Lukas Gudinge, Vilgot Steffenburg, Andreas Björklund
2. Klinteskolan, Malte Stenman, Abbe Stenman
3. Romaskolan, Elias Magnusson, Ella Kolmodin, Agnes Johansson
4. Solbergaskolan, Gustav Schandl, Robin Johansson, Oskar Hultgren

Årskurs 7,8,9. grupp 2
1. Romaskolan, Alma Nygren, Hilda Nygren, Amanda Fahlstedt
2. Ronaskolan, Ludvig Jakobsson, Theodor Granvald, Daniel Larsson
3. Solbergaskolan, Jesper Buskas, Hjalmar Jakobsson, Samuel Alvinge
4. Orionskolan, Elara Coughlin-Sjögren, Erik Tingström-Berthin, Morriz Ziefelt

Uppdaterad: 05 MAR 2017 22:17
Skribent: Daniel Norrby

Vi måste alla hjälpas åt att hålla 
hemsidan uppdaterad! Maila
gärna vår webbmaster om du vill
att något ska uppmärksammas 
här, ex. en egen text eller bild.

 

 

Länk till Hästskokastar alliansen

Swish_phone_Logovy (3)

 

SM INFO 

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info