Hoppa till sidans innehåll

Resultat DM CM 2016


Damer Klass A            
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Sofie Björklund Gotlands Bara IF 112 200 91 403
2 Åse Eriksson Gotlands Ekeby 194 413 206 813
Damer Klass B
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Signe Lindgren Gotlands Ekeby 276 274 204 758
2 Anna Pettersson Sanda IF 596 194 314 1104
Damer Oldgirls
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Inga Lindberg IF Varpa 359 138 230 727
2 Eva Lisa Lindgren Roma IF 198 340 265 803
3 Eva Björklöf-Nygren Eksta IF 1674 674 604 396
Herrar klass Elit
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Berne Appelqvist Hablingbo IK

133

133 70 336
2 Ola Nilsson Hablingbo IK 129 125 153 407
3 Torbjörn Lawergren Östergarn IK 144 133 183 460
4 Kenneth Pettersson Gotlands Bara IF 210 165 149 524
5 Jan Larsson Mulde VK 430 300 340 1070
Herrar klass A
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Olof Lithberg Hablingbo IK 155 240 155 550
2 Benny Broberg Fårö IF 140 285 181 606
3 Kenneth Nilsson Hablingbo IK 266 231 178 675
4 Henric Lawergren Östergarns IK 455 180 196 831
Herrar klass B
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Rickard Kolmodin Gotlands Bara IF 936 310 319 1565
Herrar klass C
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Jesper Lindgren Gotlands Ekeby 280 225 292 797
Oldboys Elit
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Bernt Augustsson Garda IK 44 100 24 168
2 Bengt Pettersson Garda IK 197 214 63 456
3 Anders Dyplin Roma IF 84 280 253 617
4 Ulf Godman Roma IF 213 198 214 625
Oldboys A
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Alf Nilsson Garda IK 270 256 176 702
2 Lars-Åke Olsson IF Varpa 93 424 349 866
3 Rune Wahlgren Eksta IF 436 258 308 1002
Veteraner Elit
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Evert Olsson Bäl IF 88 75 53 216
2 Bernt Jakobsson Eksta IF 99 238 159 496
3 Georg Johansson Roma IF 343 154 45 542
4 Fred Klingvall Östergarns IK 325 112 169 606
5 Jan-Arne Rieem Eksta IF 292 181 240 713
6 Tage Svanborg Wisby BK 257 350 250 857
7 Rolf Burgesäter Wisby BK 581 225 231 1037
8 Åke Lindblad Östergarns IK 482 161 472 1115
Veteraner A
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Inge Sandström Wisby BK

165

170 260 595
2 Gösta Westergren Wisby BK 349 151 192 692
3 Lars-Ulle Gadefors Roma IF 382 252 254 888
4 Wide Nygren Eksta IF 347 284 311 942
5 Harald Söderlund Eksta IF 459 678 661 1798
Veteraner B
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Sven Erik Nordlund IF Varpa 189 150 188 527
Veteraner C
           
Placering Namn Klubb Kula 1 Kula 2 Kula 3 Totalt
1 Bernt Nilsson Bäl IF 552 617 596 1765
Lag CM Oldboys/Veteraner
         
Placering Lag Namn Namn Namn Totalt
1 Garda IK Bernt Augustsson Bengt Pettersson Alf Nilsson 1326
2 Roma IF Ulf Godman Georg Johansson Anders Dyplin 1784
3 Eksta IF Bernt Jakobsson Jan-Arne Rieem Rune Wahlgren 2211
4 Wisby BK Rolf Burgesäter Gösta Westergren Tage Svanborg 2586
Uppdaterad: 05 MAR 2017 22:17
Skribent: Daniel Norrby
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info