Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Resultat Skol-DM 2013 i Rävhagen.

Pojkar Klass 3.

1.Havdhem Skola: Henning Niklasson, Gustav Pettersson, Emelie Mattson.

2. Orion skolan:     Caspian Bengtsson, Walter Ekdahl, Max Rudesson.

3. Alléskolan:        Linus Karlsson, Calle Sandberg, Benjamin Brobeck.

4. Lyckåker:          Adam Andersson, Karl Jonsson.

5. Fole skola. Lag 2 :Lucas Liljgren, Emil Kahlqvist, William Svensson

6. Fole Skola lag 1: Elias Ekhult/Dorhmi, Emil Kahlqvist, William Svensson

7. Dalhem              Jonathan Nyberg/Pettersson, Eric Jansson var bara 2.

8. Roma                 Jacob Kysinger, Hannes Hult, Elias ?

9. Fole Skola lag 3: Hilda Glansholm, Marius Calla/Kevin, Truls Calla/Kevin

 

Flickor Klass 3:

1.Lyckåker skolan:Hilda Sedersten, Felicia Wiflings, Josefine Edmark.

2.Dalhem skola:     Wilma Jacobsson, Linnéa Hjerp, Thilde Östman.

3. Alléskolan lag 2: Ida Ahlby, Emmy Larsén, Vendela Lindberg.

4. Alléskolan lag 1: Olivia Alm, Meja Klasson, Liw Kahrström.

 

Pojkar klass 4:

1. Sanda skola:      Wilgot Lind, Linus Andersson, Malte Stenman.

2. Orion skolan:     Noah Nilsson, Linus Zielfelt, Vidar Jägerhjelm.

3. Havdhem skola: Jaspar Jankert, Rasmus Hermansson, Agnes Johansson.

4. Solberga skolan: Isak Eklöv, Petrus Lindström, Gabriel Vikic.

5. Allèskolan.      Joel Harlevi, Emil Gunnarsson, Adam Rudberg

    Fole Skola:     Milton Edvardsson, Casper Jönsson, Linus Andersson

    Eskelhem:      Albin Pettersson, Matteus, Bandegård var 2.

    Lyckåker:      Rasmus Lilja, Peter Norberg, Adam Lingström.

    Alléskolan:    Anton Broen, Linus Borg, Sofian Guennon.

    Fole skola:    Oliver Söderström, Sebastian Eriksson, Adam Ekhult

    Dalhem skola: Sara Söderstrand, Ivar Rydgren, Alvin Rydgren.

     Alléskolan:     Albert Broström, Viktor Engqvist,Casper Ronqvist.

     Solberga:       Ian Bjersander, Olle Holm, Humza Munir.

     Fole skola:    Oskar Malmerfeldt, Emil Virgin, Arvid Norman

     Sandaskola:  Robbin Hansson, Joakim Hägle var bara 2.  

 

Flickor klass 4:

1. Fole Skola: Agnes Sundström, Ella Karlsson, Maja Södergren.

2. Roma lag2: Tindra Andersson, Susanna Bingström, Nora Gahnström.

3. Lyckåker :   Nicole Sink, Clara Jonsson, Blenda Åkerblom.

4. Solberga:     Lina Bani Shoraka, Candice Mpundu, Anaick Dushine.

5. Roma skolan: Isabell Kotz, Isabelle Levin, Nova Johansson

    Alléskolan:   Emma Eklöf, Stina Grönhagen, Matilda Bergström.

    Roma skolan: Felix Bäckstäde, Moa Lyander, Andrea Andersson.

    Alléskolan:   Moa Winther/Alvås, Jessica Castillo, Rebecka Hedrén

    Fole skola:    Samuel Kotz, Emelie Hagstedt, Josefin Ahlin.

 

 

 

 

 

Flickor klass 5:

1. Lyckåker : Julia Fransén, Hilda Dahlström, Tuva Pelz/Svanborg.

2. Dalhem lag1. Ella Kolmodin, Elias Magnusson, Agnes Jonsson.

3. Dalhem lag2. Johanna Hörsne/Kolmodin, Alma Kappel, Erik Klasén.

4. Alléskolan :   Melissa Rydberg, Victoria Glansholm, Nellie Schwart.

5. Norrbacka lag 2: Olivia Qvist, Engla Dahlström, Elin Sigalit.

6. Norrbacka lag 1: Annie Engström, Tiffany Pettersson, Blanka Linge.

 

Pojkar Klass 5:

1.Havdhem :   John Lindgren, Noel Käldare, Fabian Nordin.

2. Sanda :         Abbe Stenman, Gabriel Kåring, Hannes Sjölander.

3. Västerhejde: Jesper Molin, Linus Burgedahl, Rasmus Persson.

4. Roma:         Ludvig Jacobsson, Theodor Granvald, William Karlsson

    Lyckåker:   Simon Plenninge, David Lagerqvist, Linus Plennige

    Fole            Tim Andersson, Vilgot Steffenburg, Robin Lind, Andreas Björklund.

    Alléskolan: David Kedja, David Widerström, Benjamin Rydberg

    Alléskolan: Tilde Säldemar , Noah Säldemar, Nora Björkander.

    Norrbacka: Axel Byström, Isac Persson, Simon Sjöstedt.                  

 

Flickor klass 6.

1. Fole skola:    Frida Eriksson, Cornelia Jakobsson, Ellen Edmundsson

                          Johanna Andersson.

2. Lyckåker lag 2 : Moa Segerdahl, Agnes Englund, Tilda Nikolasson

3. Lyckåker lag 1:  Emelie Bergvall, Clara Lagerström, Tuva Nikolausson.

4. Eskelhem lag 2: Agnes Ahlin, Matilda Larsson, Ida Johansson

5. Eslehem lag 1: Alma Suders, Madeleine Vahlgren, Nora Ekblad.

 

Pojkar klass 6:

1. Alléskolan lag 1: Ebba Ronqvist, Samuel Wattskog, Jonathan Granström

2. Fole skola:          Rasmus Virgin, Linus Söderström, Lukas Gudinge.

3. Lyckåker lag 1:   Simon Söderdahl, Edvin Johansson, Karl Jakobsson.

4. Eskelhem :         Hampus Pettersson, Adam Åkerblom, Kevin Bäckstäde.

5. Lyckåker lag 2: Adam Henriksson, Jesper Godman, Casper Christiansson

6. All´skolan lag2: William Unger, Emil Söderling, Petter Söderström.

 

Gymnasiet och Högstadiet:

1. Rikard Steffengymnasiet, Johanna Gudinge, Julia Södergren var bara två.

2. Solberga lag 1: Jesper Andersson, Oscar Eriksson, Simon Vernersson.

3. Solberga lag 2: Amadeus Hansson, Tom Eriksson, Mattias Wihlborg.   

Uppdaterad: 22 APR 2014 13:36
Skribent: Jacob Wallin
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info