Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Resultat Skol-DM 2013 i Rävhagen.

Pojkar Klass 3.

1.Havdhem Skola: Henning Niklasson, Gustav Pettersson, Emelie Mattson.

2. Orion skolan:     Caspian Bengtsson, Walter Ekdahl, Max Rudesson.

3. Alléskolan:        Linus Karlsson, Calle Sandberg, Benjamin Brobeck.

4. Lyckåker:          Adam Andersson, Karl Jonsson.

5. Fole skola. Lag 2 :Lucas Liljgren, Emil Kahlqvist, William Svensson

6. Fole Skola lag 1: Elias Ekhult/Dorhmi, Emil Kahlqvist, William Svensson

7. Dalhem              Jonathan Nyberg/Pettersson, Eric Jansson var bara 2.

8. Roma                 Jacob Kysinger, Hannes Hult, Elias ?

9. Fole Skola lag 3: Hilda Glansholm, Marius Calla/Kevin, Truls Calla/Kevin

 

Flickor Klass 3:

1.Lyckåker skolan:Hilda Sedersten, Felicia Wiflings, Josefine Edmark.

2.Dalhem skola:     Wilma Jacobsson, Linnéa Hjerp, Thilde Östman.

3. Alléskolan lag 2: Ida Ahlby, Emmy Larsén, Vendela Lindberg.

4. Alléskolan lag 1: Olivia Alm, Meja Klasson, Liw Kahrström.

 

Pojkar klass 4:

1. Sanda skola:      Wilgot Lind, Linus Andersson, Malte Stenman.

2. Orion skolan:     Noah Nilsson, Linus Zielfelt, Vidar Jägerhjelm.

3. Havdhem skola: Jaspar Jankert, Rasmus Hermansson, Agnes Johansson.

4. Solberga skolan: Isak Eklöv, Petrus Lindström, Gabriel Vikic.

5. Allèskolan.      Joel Harlevi, Emil Gunnarsson, Adam Rudberg

    Fole Skola:     Milton Edvardsson, Casper Jönsson, Linus Andersson

    Eskelhem:      Albin Pettersson, Matteus, Bandegård var 2.

    Lyckåker:      Rasmus Lilja, Peter Norberg, Adam Lingström.

    Alléskolan:    Anton Broen, Linus Borg, Sofian Guennon.

    Fole skola:    Oliver Söderström, Sebastian Eriksson, Adam Ekhult

    Dalhem skola: Sara Söderstrand, Ivar Rydgren, Alvin Rydgren.

     Alléskolan:     Albert Broström, Viktor Engqvist,Casper Ronqvist.

     Solberga:       Ian Bjersander, Olle Holm, Humza Munir.

     Fole skola:    Oskar Malmerfeldt, Emil Virgin, Arvid Norman

     Sandaskola:  Robbin Hansson, Joakim Hägle var bara 2.  

 

Flickor klass 4:

1. Fole Skola: Agnes Sundström, Ella Karlsson, Maja Södergren.

2. Roma lag2: Tindra Andersson, Susanna Bingström, Nora Gahnström.

3. Lyckåker :   Nicole Sink, Clara Jonsson, Blenda Åkerblom.

4. Solberga:     Lina Bani Shoraka, Candice Mpundu, Anaick Dushine.

5. Roma skolan: Isabell Kotz, Isabelle Levin, Nova Johansson

    Alléskolan:   Emma Eklöf, Stina Grönhagen, Matilda Bergström.

    Roma skolan: Felix Bäckstäde, Moa Lyander, Andrea Andersson.

    Alléskolan:   Moa Winther/Alvås, Jessica Castillo, Rebecka Hedrén

    Fole skola:    Samuel Kotz, Emelie Hagstedt, Josefin Ahlin.

 

 

 

 

 

Flickor klass 5:

1. Lyckåker : Julia Fransén, Hilda Dahlström, Tuva Pelz/Svanborg.

2. Dalhem lag1. Ella Kolmodin, Elias Magnusson, Agnes Jonsson.

3. Dalhem lag2. Johanna Hörsne/Kolmodin, Alma Kappel, Erik Klasén.

4. Alléskolan :   Melissa Rydberg, Victoria Glansholm, Nellie Schwart.

5. Norrbacka lag 2: Olivia Qvist, Engla Dahlström, Elin Sigalit.

6. Norrbacka lag 1: Annie Engström, Tiffany Pettersson, Blanka Linge.

 

Pojkar Klass 5:

1.Havdhem :   John Lindgren, Noel Käldare, Fabian Nordin.

2. Sanda :         Abbe Stenman, Gabriel Kåring, Hannes Sjölander.

3. Västerhejde: Jesper Molin, Linus Burgedahl, Rasmus Persson.

4. Roma:         Ludvig Jacobsson, Theodor Granvald, William Karlsson

    Lyckåker:   Simon Plenninge, David Lagerqvist, Linus Plennige

    Fole            Tim Andersson, Vilgot Steffenburg, Robin Lind, Andreas Björklund.

    Alléskolan: David Kedja, David Widerström, Benjamin Rydberg

    Alléskolan: Tilde Säldemar , Noah Säldemar, Nora Björkander.

    Norrbacka: Axel Byström, Isac Persson, Simon Sjöstedt.                  

 

Flickor klass 6.

1. Fole skola:    Frida Eriksson, Cornelia Jakobsson, Ellen Edmundsson

                          Johanna Andersson.

2. Lyckåker lag 2 : Moa Segerdahl, Agnes Englund, Tilda Nikolasson

3. Lyckåker lag 1:  Emelie Bergvall, Clara Lagerström, Tuva Nikolausson.

4. Eskelhem lag 2: Agnes Ahlin, Matilda Larsson, Ida Johansson

5. Eslehem lag 1: Alma Suders, Madeleine Vahlgren, Nora Ekblad.

 

Pojkar klass 6:

1. Alléskolan lag 1: Ebba Ronqvist, Samuel Wattskog, Jonathan Granström

2. Fole skola:          Rasmus Virgin, Linus Söderström, Lukas Gudinge.

3. Lyckåker lag 1:   Simon Söderdahl, Edvin Johansson, Karl Jakobsson.

4. Eskelhem :         Hampus Pettersson, Adam Åkerblom, Kevin Bäckstäde.

5. Lyckåker lag 2: Adam Henriksson, Jesper Godman, Casper Christiansson

6. All´skolan lag2: William Unger, Emil Söderling, Petter Söderström.

 

Gymnasiet och Högstadiet:

1. Rikard Steffengymnasiet, Johanna Gudinge, Julia Södergren var bara två.

2. Solberga lag 1: Jesper Andersson, Oscar Eriksson, Simon Vernersson.

3. Solberga lag 2: Amadeus Hansson, Tom Eriksson, Mattias Wihlborg.   

Uppdaterad: 22 APR 2014 13:36
Skribent: Jacob Wallin
Epost: This is a mailto link

Vi måste alla hjälpas åt att hålla 
hemsidan uppdaterad! Maila
gärna vår webbmaster om du vill
att något ska uppmärksammas 
här, ex. en egen text eller bild.

 

 

Länk till Hästskokastar alliansen

Swish_phone_Logovy (3)

 

SM INFO 

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info