Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


Resultat  Skol-DM 2014        
             
Flickor årskurs 3-4          
1. Lyckåkerskolan: Ofelia Silfvergren, Nora Grönhagen, Felicia Wifling 
2. Alléskolan: Ida Ahlby, Olivia Alm, Eddie Larsson    
3. Havdhemskolan: Malin Jakobsson, Emelie Mattsson, Moa Rasmusson
4. Alléskolan, Edith Johansson, Liw Söderberg-Karlström, Vendela Lindberg
             
Flickor årskurs 5          
1. Romaskolan, Tindra Andersson, Isabell Kotz, Moa Lyander  
2. Havdhemskolan, Agnes Johansson, Jaspar Jankert, Tove Olsson
3. Foleskola, Ella Karlsson, Maja Södergren, Agnes Sundström  
4. Lyckåkerskolan, Clara Jensen, Blenda Åkerblom, Ella Jakobsson
5. Alléskolan Rebecka Hedren, Agnes Holmström, Tilde Wattskog
6. Alléskolan, Moa Vinter, Emma Eklöf, Felicia Hellqvist  
7. Solbergaskolan, Anna Othberg, Anna Östergren, Leo Frölen  
8. Alléskolan, Sissela Holskensson, Engla Arvidsson, Jessica Castillo
9. Alléskolan, Jonna Andersson, Tilde Edin, Mathilda Bergström  
10. Alléskolan, Isabell Olsson, Stina Grönhagen, Philippa Eriksson
11. Solbergaskolan, Malin Thorn, Candicia Mpundu, Matilda Ronsten
             
Flickor årskurs 6-8          
1. Guteskolan, Jasmine Rudelius, Vanessa Dunesson, Amanda Larsson
2. Guteskolan, Bell Cato, Sally Stenegård, Rikard Karlström  
3. Guteskolan, Farah Al Shaybany, Anja Pettersson, Elly Stengärd
             
             
Pokar årskurs 3          
1. Foleskola, Isak Hultman, Viktor Söderström, Jacob Martin  
2. Sandaskolan, Emy Westergren, Hannes Sjölander, Albin Holmqvist
3. Havdhemskolan, Oliver Wizen, Gustav Pettersson, Henning Niklasson
4. Sandaskolan, Noah Andersson, Leo Andersson, Anton Westergren
5. Romaskolan, Adrian Kotz-Öslöf, Ludvig Gradelius    
6. Romaskolan, Elis Liljebäck, Karl Broander    
             
Pojkar årskurs 4          
1. Foleskola, Linus Gardelin, William Svensson, Elias Dorhmi-Ekhult
2. Alléskolan, Calle Sandberg, Linus Karlsson, Benjamin Brobäck  
3. Romaskolan, Edvin Klasson, Jakob Kysinger, Hannes Hult  
4. Lyckåkerskolan, Adam Andersson, Carl Jonsson, Gustav Björk  
             
Pojkar årskurs 5          
1. Solbergaskolan. Isak Edfält, Isak Eklöf, Lina Bani-Shoraka  
2. Lyckåkerskolan, Rasmus Lilja, Svante Holmbom, Adam Abra  
3. Romaskolan, Felix Bäckstäde, Gustav ahlgren, Andrea Andersson
4. Lyckåkerskolan, Adam Liljeström, Jonathan, Höglund, Peter Norberg
             
Pojkar årskurs 6          
1. Romaskolan, Ludvig Jakobsson, Theodor Granvald, William Karlsson
2. Sandaskolan, Abbe Stenman, Malte Stenman, Gabriel Kåring  
3. Foleskola, Lukas Gudinge, Wilgot Steffenburg, Tim Andersson  
4. Alléskolan, David Kedja, David Widerström    
5. Foleskola, Robin Lind, David Hermansson, Andreas Björklund.  
             
Pojkar årskurs 6          
1, Guteskolan, Malte Lundberg, Johan Larsson, Rikard Thimgren  
2. Guteskolan, Theo Molin, Linus Öfvervik, Henning Engström  
3. Guteskolan, Erik Engström, Per Thors, Harry Alm    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Uppdaterad: 28 MAJ 2014 16:27
Skribent: Jacob Wallin
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: 0498-30103
E-post: This is a mailto link

Se all info