Hoppa till sidans innehåll

Resultat Gardavarpan

05 JUL 2020 20:03
  • Skapad: 05 JUL 2020 20:03

Gardavarpan 2020

                                                    Lördagen den 4 juli på Garda Idrottsplats

Seniorer                 

Grupp 1

1. Hablingbo IK                  Ola Nilsson, Olof Lithberg, Berne Appelqvist                                  12-6, 12-7

2. Hablingbo IK                   Tomas Olofsson, Per Olofsson, William Snöbohm

3. Östergarn IF                                          Torbjörn Lavergren, Henrik Lavergren, Marcus Lavergren

4. Hablingbo IK                   Roland Nilsson, Kenneth Nilsson, Nils-Allan Nilsson

Grupp 2

1. Västergarn IF                  Per Widing, Sonny Westergren, Tony Karlsson

2. Sanda IF                          Tomas Holmqvist, Anders Westberg, Jan Östling        

Oldboys

Grupp 1

1. Garda IK                         Bernt Augustsson, Ulf Nilsson, Bengt Pettersson                            12-11, 12-9

2. Roma IF                          Georg Johansson, Ulf Godman, Anders Dyplin                                   

3. Eksta IF                           Bernt Jacobsson, Jan-Arne Rieem, Ernst Jacobsson

4. Bäl IF                               Evert Olsson, Rune Olsson, Bernt Nilsson

Grupp 2

1. Garda IK                          Göran Augustsson, Gunnar Lind, Ingvar Cedergren

2. Eksta IF                           Jan Larsson, Rune Wahlgren, Leif Tingström

3. Roma IF                           L-U Gadefors, Tomas Wilsson, Ingemar Båtelsson

 

 

Lördagen den 4 juli på Ekbacken

Ungdomar         

Flickor

1. Sanda IF                          Wilma Gillerfors, Linnéa Karlström, Moa Farinder

2. Västergarn IF                  Freja Sjölander, Selma Eriksson, Edit Alby

Pojkar/Flickor

1. Västergarn IF                 Viktor Widing, Anton Westergren, Leo Karlsson

2. Hablingbo IK                   Timmy Jacobsson, Minja Söderberg, Dennis Matsson

3. Sanda IF                          Tina Rahmani, Ella Stenman, Jonathan Lobb

4. Mulde VK                        Clara Gustafsson, Lucas Gustafsson

Ungdomar totalsegrare

1. Sanda IF                         Wilma Gillerfors, Linnéa Karlström, Moa Farinder

 

Skribent: Daniel Norrby
Epost: Adressen Gömd

SM Info

Vi måste alla hjälpas åt att hålla 
hemsidan uppdaterad! Maila
gärna vår webbmaster om du vill
att något ska uppmärksammas 
här, ex. en egen text eller bild.

 

 

 

 

Länk till Hästskovarpa förbundet

Swish_phone_Logovy (3)

 

Postadress:
Gotlands Varpaförbund
Box 1030
621 41 Visby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info